Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website

Diecézní centrum pro mládež - Diecézní setkání mládeže

Diecézní setkání mládeže

Na přání papeže sv. Jana Pavla II. a jeho nástupců se mají biskupové scházet každý rok s mládeží své diecéze. Když sv. Jan Pavel II. založil tradici diecézních světových dnů mládeže (spolu se světovým dnem mládeže), zvolil pro jejich slavení Květnou neděli, při níž se oslavuje Ježíš jako Mesiáš. A tak se od dob Jana Pavla II. dělo až do roku 2020, kdy papež František využil možnosti, kterou Jan Pavel II. také předvídal, aby se diecézní světové dny mládeže slavily o slavnosti Ježíše Krista Krále. Na žádost místních církví severní polokoule papež František svolil, aby si místní církve rozhodli, kdy chtějí tento den slavit.

V naší diecézi se slavil Diecézní světový den mládeže pravidelně před Květnou nedělí. Na přání papeže Františka se však setkání přesunulo před slavnost Ježíše Krista Krále. Na základě zkušeností s realizací setkání v podzimním termínu se naše diecéze kloní ke slavení Diecézního světového dne v následujících letech opět v jarním termínu před Květnou nedělí. 

Mládež se schází v sobotu v Hradci Králové. Nejprve  proběhne společný režijní program a po občerstvení mohou mladí navštívit různé workshopy a přednášky. Dále je v nabídce sport, hry, kavárna, ale také adorace či možnost přistoupit ke svátosti smíření. 

Nedílnou součástí tohoto setkání je slavnostní mše svatá v katedrále sv. Ducha s otcem biskupem, která program celého dne završuje.

Akce se pravidelně účastní kolem 700 mladých lidí z celé diecéze a minimálně 100 ochotných dobrovolníků.

Diecézní setkání mládeže 2024

Diecézko v roce 2024 proběhlo v sobotu 23. 3. 2024.  Děkujeme Ti za účast na setkání. 😊 Velmi nás zajímá Tvůj názor na celé setkání - co se ti líbilo, co sis užil a naopak, co bys viděl jinak. Neboj se rozepsat, klidně se i opakuj. Hlavně buď, prosím, co nejvíce konkrétní, ať můžeme tvoji zpětnou vazbu dobře adresovat. Formulář nalezneš zde

Téma: Vyprávěli, co viděli na cestě.
Kdy? → sobota 23. 3. 2024 v 9:30 
Kde? → začátek programu bude ve Filharmonii Hradec Králové
Doporučený věk k účasti na setkání je 14-26 let (mládež ve věku 12–13 let pouze s doprovodem staršího sourozence, nebo kamaráda). 
Kde najdu více informací? → více informací včetně programu najdeš na stránkách diecezko.cz.

Chystáš se dorazit? Pokud je to v tvých silách, na Diecézko se přihlas prostřednictvím formuláře zde, abychom Ti stihli zajistit bagetu a pitíčko k obědu. 🙂 Nestihl/a ses přihlásit v daném termínu do 17.3.2024? Nevadí, i tak s tebou počítáme. Objednali jsme bagety navíc. Prosíme, i nadále vyplň přihlášku, ať víme, že dorazíš. Děkujeme 😊

Chceš pomoci s organizací a podílet se tak na společném díle? Vyplň přihlášku a zvol možnost, že se chceš zapojit do přípravného týmu. Budeme vděční za každou pomoc! 😊

Pozvání na Diecézní setkání mládeže 23. března 2024

Milí přátelé,

dovolte mi, abych Vás co nejsrdečněji pozval na letošní Diecézní setkání mládeže do Hradce Králové. Po několika letech, kdy se konalo na podzim, se uskuteční opět v tradičním jarním termínu – v sobotu před Květnou nedělí 23. března 2024. Těším se na to, že společně vstoupíme do velikonočního týdne, povzbuzeni radostí a nadějí ze společenství, které se kolem naší katedrály utvoří.

Setkání začne jako obvykle v 9:30 hodin v sále filharmonie, bude pokračovat v budově biskupského gymnázia a zakončí jej v 15 hodin slavnostní Mše svatá právě v katedrále. Všechny informace najdete na internetové adrese diecezko.cz, kde budou postupně přibývat včetně podrobností o programu.

Diecézní setkání mládeže navazuje na světové i celostátní dny mládeže, které se konají již čtyřicet let a mají velikou podporu Svatého otce, těch celosvětových se zpravidla osobně účastní. Chtěl bych Vás proto do Hradce Králové pozvat i jeho jménem, abychom se v naší místní církvi připojili k velkému celosvětovému společenství.

Ze srdce Vám žehnám a svěřuji Vás do mateřské ochrany Panny Marie.

Váš biskup Jan

diecezko.cz

Diecézní setkání mládeže 2023

Téma: Zastav se a naslouchej.
Kdy? → sobota 25. 11. 2023 v 9:30 
Kde? → začátek programu bude ve Filharmonii Hradec Králové
Doporučený věk k účasti na setkání je 14-26 let (mládež ve věku 12–13 let pouze s doprovodem staršího sourozence, nebo kamaráda). 
Kde najdu více informací? → více informací včetně programu najdeš na stránkách diecezko.cz.

Chystáš se dorazit? Pokud je to v tvých silách, na Diecézko se přihlas prostřednictvím formuláře zde do 20. 11. 2023, abychom Ti stihli zajistit bagetu a pitíčko. Nestihl/a ses přihlásit? Nevadí, i tak s tebou počítáme. Objednali jsme bagety navíc. Prosíme, i nadále vyplň přihlášku, ať víme, že dorazíš. Děkujeme 😊

Rád bys přiložil/a ruku k dobrému dílu? Za jakoukoliv pomocnou ruku budeme moc vděční a již teď Ti děkujeme. Prosíme, ozvi se nám zde

diecezko.cz

Aktuálně:

Diecézko v roce 2024 se uskutečnilo v sobotu 23. 3. 2024. Více informací včetně fotogalerie naleznete na stránkách: diecezko.cz. Následující Diecézní setkání mládeže se uskuteční v sobotu 5. 4. 2025