Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website

Papežská misijní díla - Tradiční aktivity

Tradiční aktivity

Uspořádejte tradiční aktivity PMD ve vaší farnosti

 • Misijní neděle 
  Každý rok se 3. říjnovou neděli na celém světě koná Misijní neděle, u nás je spojena s celonárodní sbírkou na PMD. Při této příležitosti můžete využít některou z výše uvedených nabídek - rádi do vaší farnosti zavítáme (a to nejen při misijní neděli) nebo se můžete inspirovat dalšími náměty.
   
 • Misijní jarmark®
  TObrázek odebrán.ato aktivita přináší nejen finanční podporu těm nejchudším, kterým jsou pak vybrané dary skrze projekty PMD posílány, ale zároveň je možností mezigenerační spolupráce. Jarmark totiž zapojuje do misijní činnosti doslova celou farnost. Děti se svými babičkami mohou napéci dobré cukroví, vymodelovat něco z keramiky nebo vyrobit jiné drobné dárečky. Tátové a maminky zase rádi pomohou s organizací.
  Misijní jarmark může být navázán na společenskou událost, setkání, bohoslužbu, které následně přidá i rozměr pomoci potřebným. Prodávat můžete také misijní materiály, které vám nabízíme. Vše se může prodávat jedině za dobrovolný příspěvek
   
 • Misijní koláč®            
  KObrázek odebrán.oná se obvykle 4. neděli postní "Laetare" - neděle radosti, ale může se uspořádat i jindy během roku. Dobrovolníci z farnosti napečou koláče a jiné sladké či slané dobroty, které pak nabízejí formou pohoštění nebo připravených balíčků za dobrovolný dar s prosbou o pomoc misiím.
   
 • Pohled pro misie®
  Obrázek odebrán.Prázdnou stránku předtištěné pohlednice (které lze získat od diecézní ředitelky PMD) děti či dospělí vyzdobí a tato originální přání lze za dobrovolný příspěvek nabízet v kostele nebo na jiných vhodných místech. Koná se obvykle především před Vánocemi a před Velikonocemi.
   
 • Jeden dárek navíc® - Tato akce se koná v době adventní a motivuje dárce k tomu, aby si vzpomněli také na děti, které strádají. K této akci je každoročně připravován samostatný plakát, který přibližuje konkrétní projekt PMDD, na nějž výtěžek z Jednoho dárku navíc poputuje.

Video